Tam ismi Yunus Serhat BIÇAKÇI. Bursa’da doğdu. İlk-öğrenimi Bursa Atatürk İlköğretim Okulu’nda, orta-öğrenimini Bursa Erkek Lisesi’nde tamamladı. Adnan Menderes Üniversitesinde tarım ve pazarlama okudu. Daha sonra Ankara Üniversitesi Ziraat Mühendisliği öğrenciliğini bırakıp ikinci üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi.

 

Sakarya Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bilim dalında yüksek lisans derecesi aldı. Yüksek lisans sonrası Marmara Üniversitesi adına İngiltere’de araştırmalarda bulundu. Şu anda İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Coğrafi Bilgi Teknolojileri doktora programında eğitimine devam ediyor.

 

Çalışma hayatına ise 2009 yılında özel sektörde başladı. Özel sektörde çeşitli şirketlerde çalıştıktan sonra 2011 yılında Adalet Bakanlığında Cumhuriyet Başsavcılığında (Genel-Bilişim Suçları Bürosu) memuriyet hayatına girdi. 2013 yılında Marmara Üniversitesi’ne Araştırma Görevlisi olarak geçti. Halen Marmara Üniversitesi’nde ki görevini sürdürmektedir.

 

Ayrıca Tekvando, Kick-Boks ve Wushu spor dallarında siyah kuşak, hakemlik ve antrenörlük lisans sahibi olup, il ve ulusal çapta çeşitli dereceleri vardır. Bunun yanında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve İngiltere Futbol Federasyonu (TheFA) bağlı olarak çeşitli kademelerde yedi yıl futbol hakemliği yapmıştır.